محل تبلیغات شما

حضرت امیرالمومنینعلی علیه السلام فرمود:

روزی رسول خدا صلیالله علیه و آله بر ما در منزل وارد شد. فاطمه علیها السلام نزدیک دیگ غذا نشسته بودو من هم برایش عدس تمیز می‌کردم. آن حضرت مرا با لقب ابالحسن می‌خواندند، عرض کردم:بفرمایید.

اظهار داشتند: بشنواز من آنچه را که به دستور پروردگارم می‌گویم! هیچ مردی نیست که در کارهای منزل بههمسرش کمک کند، مگر اینکه پاداش او به هر تار مویی که بر بدنش روییده باشد، ثواب یکسال عبادتی است که تمام روزهایش را روزه گرفته و تمام شب‌هایش را به عبادت ایستاده،شب زنده داری کرده باشد و خداوند به او ثوابی می‌بخشد که به انبیای صابر خود مثل حضرتداوود و یعقوب و عیسی علیهم السلام بخشیده باشد.

ای علی! کسی کهدر کارهای خانه به همسر خود بدون سرکشی و دلتنگی و تکبر خدمت نماید، پروردگار اسمشرا در دفتر شهدا ثبت می‌کند و برایش به هر روز و شبی ثواب هزار شهید و به هر قدمی کهبر می‌دارد به آن مرد ثواب حج و عمره می‌دهد و به هر قطره ای که از بدنش عرق بیایدیک خانه در بهشت برایش منظور می‌نماید.

ای علی! یک ساعتخدمت کردن به همسر در کارهای خانه بهتر از عبادت هزار سال و هزار حج و هزار عمره وبهتر از آزادی هزار بنده در راه خدا و هزار جنگ در راه دین و عیادت از هزار مریض وهزار نماز جمعه و هزار تشییع جنازه و هزار گرسنه ای که برای رضای خداوند رحمان سیرگردد و هزار را پوشاند و هزار اسب در راه پروردگار دادن و برایش بهتر از هزاردینار به مستمندان صدقه دادن و بهتر از تلاوت تورات و انجیل و زبور و قرآن است و بهتراز آزاد کردن هزار اسیر و بخشیدن هزار شتر به فقراست و چنین مرد خدمتکار به همسر، ازدنیا بیرون نمی‌رود مگر این که جایگاه خوب خود را در بهشت ببیند.

ای علی! کسی کهروگردانی و تکبر نکند در خدمت به همسرش بدون حساب وارد بهشت می‌شود.

ای علی! خدمت بههمسر کفاره (پاک کننده) گناهان کبیره است و خاموش کننده آتش خشم پروردگار جبار و صداقازدواج با حورالعین و این خدمت موجب زیادی خوبی‌ها و علو مقام است. ای علی! خدمتکارهمسر نمی‌شود مگر شخص صدیق و درستکار و یا شهید و یا مردی که خداوند متعال خیر دنیاو آخرت را برایش خواسته باشد.

بحارالانوار، ج13، ص 133

جامع الاخبار ص102

برگزاری محفل انس با قرآن در روستای کترا نشتارود

آیا جمله «هر روز عاشورا است و هر جا کربلا» روایت و حدیث می‌باشد؟

«أین الرجبیّون؟»; كجایند آنانكه ماه رجب را گرامى داشتند و از آن، بهره ها بردند؟

هزار ,ای ,علی ,برایش ,خدمت ,ثواب ,و هزار ,ای علی ,بهتر از ,به هر ,در راه

مشخصات

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فروشگاه لوازم آرایشی آبادان - تهران - پاکدشت rupeppaica tesublesac Helen's blog ♫♪˙❤‿❤˙♫♪ دابــل اس ♫♪˙❤‿❤˙♫♪ دانش اجتماعی خانواده و جوان فاطمه 1213 بیا تو مالزی وبلاگ اخلاقی.اعتقادیhanifa دانلود فیلم